Okolí apartmánů a tipy na výlety

Pokud se rozhodnete pro ubytování v Apartmánech Tones v Jeseníkách, nudit se určitě nebudete! V blízkém okolí penzionu Vás čeká široká nabídka volnočasových aktivit, a to pro letní i zimní měsíce.

Malebná podhorská obec Malá Morava ležící mezi dvěma pohořími je ideálním místem pro strávení několika dní v odloučení od rušného každodenního shonu a spěchu. Čeká Vás relaxace v neporušené přírodě, kde vám plíce naplní čistý vzduch a oči zklidní pohled na okolní zelené lesy. 

V létě nabízí blízké okolí ideální podmínky pro turistiku. Turistické a cyklistické trasy Vás dovedou k mnoha krásným a zajímavým místům jako např. k poutnímu klášteru na Hoře Matky Boží, na vrch Val s rozhlednou, k mohutnému systému českoslovenkého pohraničního opevnění z let 1935-1938, do přírodního parku Králický Sněžník a dalším turistickým atraktivitám v CHKO Jeseníky. Za koupáním se můžete vydat na koupaliště do města Králíky (10 km), k vodní nádrži Pastviny (25 km), na koupaliště v Šumperku (17 km) nebo do termálního koupaliště ve Velkých Losinách (27 km).

V zimních měsících je okolí penzionu rájem lyžařů. K dispozici je velké množství udržovaných lyžařských tras a sjezdovek. Jen cca 700 m od penzionu je Vám k dispozici lyžařský vlek Severomaravská chata. Dále můžete vyzkoušet lyžařské středisko na Dolní Moravě a ve Starém Městě pod Sněžníkem. 

Určitě se vydejte také do relax & sport resortu Dolní Morava, který se nachází pod vrcholem Králického Sněžníku. V tomto moderním středisku najdete letní lanovou dráhu, bobovou dráhu, lanový park s dobrodružnou věží, půjčovnu vozítek Segway, dětský park se skákacím hradem, trampolínami a prolézačkami a dětskou naučnou stezku "Pohádkové Česko".

Apartmány Tones v Hanušovicích hodnocení